Up next


ZOBACZ!!! Antoni MACIEREWICZ ZMIAŻDŻYŁ PO/PSL ws. OBRONNOŚCI POLSKI!

livecricket
livecricket - 20 Views
0
20 Views
Published on 22 Feb 2018 / In Film & Animation

SUBSKRYBUJ mój kanał na YouTube: http://bit.ly/1hi2XbN! Zapraszam http://PrawicowyInternet.pl
18 posiedzenie Sejmu VIII kadencji - 11 maja 2016
Przedstawiony przez Radę Ministrów "Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)
Co takiego wam Polska zrobiła, że pozostawiliście ją bezbronną. Co takiego musiało się zdarzyć w Siłach Zbrojnych i w waszych głowach, że w chwili, gdy zbliżał się największy konflikt, największe zagrożenie naszego kraju, głosiliście pochwałę bezpieczeństwa. A szef MSZ w waszym rządzie stwierdzał, że Rosja rychło będzie członkiem NATO. Co takiego się działo w waszych głowach, że takie bzdury wygadywaliście – pytał Antoni Macierewicz.

Państwu należy się nie krytyka, ale wobec wielu z państwa należą się konsekwencje karne, za to co zrobiliście – mówił Antoni Macierewicz prezentując audyt resortu obrony narodowej po przejęciu ministerstwa po rządach PO-PSL.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz:
Panie Marszałku! Pani Premier! Wysoka Izbo! Panie i Panowie Posłowie! Szanowni Państwo! Przyszło mi dzisiaj występować jako ostatniemu, kończącemu przedstawienie...
(Poseł Maria Małgorzata Janyska: Przedstawienie.)
...tego smutnego stanu, w jakim zastaliśmy Rzeczpospolitą po 8 latach rządów.
(Głos z sali: Nierządu.)
Rzeczywiście, bezrządu Platformy Obywatelskiej i PSL, ale w niektórych aspektach, i do nich należy na pewno wojsko, do nich należą na pewno Siły Zbrojne, po dużo większym, dłuższym okresie dominowania środowiska, które różnie się nazywało w historii, po okrągłym stole, ale zawsze składało się z tych samych osób i zawsze tak samo podchodziło do Sił Zbrojnych, bezpieczeństwa, polskiej armii i polskiej niepodległości. Jeżeli dzisiaj występuję jako ostatni w tym wyliczeniu, to myślę, że także dlatego, że to środowisko, o którym mowa, traktowało zawsze polską armię na samym końcu, traktowało najgorzej chyba ze wszystkich dziedzin i aspektów polskiego życia politycznego. Wsławiło się złą sławą likwidacji polskiej armii, marnotrawstwa polskiej armii, korupcji w polskiej armii i jej demoralizacji, zostawiło po sobie zły spadek i złą sławę. (Oklaski)
(Głos z sali: Tak jest.)
(Głos z sali: O czym pan mówi?)
Gdy obejmowaliśmy rządy, gdy jesienią 2015 r. przyszedłem do Ministerstwa Obrony Narodowej...
(Poseł Sławomir Nitras: Wtargnąłem.)
...Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej nie posiadały zdolności do zapewnienia bezpieczeństwa ani terytorium całej Rzeczypospolitej Polskiej, ani narodowego obszaru powietrznego, ani obiektów kluczowych dla kierowania państwem, ani też cyberprzestrzeni.
(Poseł Sławomir Nitras: A teraz?)
W zakresie bezpieczeństwa terytorium kraju zdolne były jedynie do prowadzenia ograniczonych działań opóźniających ofensywę potencjalnego agresora.
(Głos z sali: Zaraz idziemy na Rosję.)
Nie zapewniono żadnych gwarancji politycznych ani technicznych, możliwości uzyskania w razie agresji realnej pomocy ze strony państw sojuszniczych, a także organizacji Sojuszu Północnoatlantyckiego w czasie pozwalającym na reorganizację systemu obronnego i podjęcie połączonej kontrofensywy obronnej. Ba, więcej zrobiono na szkodę Rzeczypospolitej. Dyslokację polskich wojsk skoncentrowano na granicy zachodniej, tak jakby stamtąd groziło...
(Poseł Sławomir Nitras: No bo tam Niemcy są.)
...największe zagrożenie (Oklaski), pozostawiając flankę wschodnią zupełnie bezbronną, wycofując stamtąd garnizony...
(Poseł Sławomir Nitras: Niech zabiorą ze Szczecina.)
...i pozostawiając ludność polską w sytuacji coraz większych obaw co do jej przyszłości.
Wysoka Izbo! Dane, które będę teraz przytaczał, są siłą rzeczy danymi bardzo ograniczonymi.
(Poseł Dorota Niedziela: Porażającymi.)
Nie obrazują one w pełni, a jedynie symbolizują stan, w jakim jest Wojsko Polskie. Czynię tak ze względu nie na specjalną litość wobec Platformy Obywatelskiej... (Wesołość na sali, oklaski)
(Poseł Dorota Niedziela: Nie liczymy na to.)
...dlatego że państwu należy się nie krytyka, ale wobec wielu z państwa...
(Poseł Rafał Grupiński: Dziękujemy.)
...należą się konsekwencje karne...
(Poseł Dorota Niedziela: Więzienie.)
...za to, co zrobiliście. (Oklaski) Ale czynię tak ze względu na interes państwa polskiego, bowiem pokazanie całości sytuacji, w jakiej zastałem Siły Zbrojne, mogłoby rzeczywiście podważyć w opinii publicznej świata interes państwa polskiego. Tak było źle.

Show more
0 Comments sort Sort by